Návrh dvoudenního programu | Komentované prohlídky Štramberka

Nacházíte se zde: www.stramberskepikanterie.cz  » Články  » Návrh dvoudenního programu

Návrh dvoudenního programu

Příjezd do střediska, ubytování, pravidla, úvodní zahřívací hry
Skupina přijíždí do střediska, ubytuje se. Se skupinou jsou dohodnuty pravidla společného fungování na středisku, během programu i mimo něj. Dále se skupinou začíná zahřívacími aktivitami, tzn. drobné hry pro odbourání zábran, rozvinutí komunikace mezi dětmi, ale i s instruktory. Navození atmosféry a dobré nálady.
Aktivity typu: AZ lajna, Velké švihadlo, Příšerky, Živá abeceda apod.


Zahřívací štramberské hry, pohybová strategická týmová hra (řešení netradičních problémů v náhodně složených týmech)
Aktivity, při kterých již účastníci pracují v týmech, aktivity jsou zaměřeny na komunikaci, týmovou spolupráci, ale také legraci. První část jsou legrační aktivity typu zatloukaní hřebíků, přetahování lanem, házení pecek do demižónu apod. Druhá část programu je zaměřena na pohyb účastníků, účastníky rozdělíme na více skupinek, mají za úkol plnit drobné úkoly při pohybové části, jedná se o soutěž.
Aktivity typu: Člověče nezlob se, SMS hra


Velká týmová projektová strategická hra
Aktivita zaměřená na týmovou spolupráci, komunikaci v zátěži, tvořivost. Účastnici v malých skupinkách mají za úkol z daného materiálu vytvořit věž, která bude splňovat dané parametry.
Aktivity typu: Stavba věže, Stavba mostu


Štramberktask (řešení skupinových problému zaměřených na spolupráci a komunikaci)
Drobné aktivity zaměřené na řešení problému ve skupině, komunikaci a spolupráci. Účastnici v malých skupinkách obcházejí jednotlivá stanoviště, na kterých společně plní dané úkoly.
Aktivity typu: roura, lyže, kostičky, bullr-ring apod.


Strategická hra – Hledání Štramberského pokladu
(projděte všechny hradní nádvoří, kde Vás čekají náročné úkoly, po jejich splnění dostanete indicie, díky kterým se přiblíží)

Účastnici mají za úkol najít poklad, který je ukryt někde za zdmi Hradu Štramberk. Účastníci se stávají udatnými rytíři, procházejí jednotlivými nádvořími, hledají mapu, která by je dovedla k pokladu.
Aktivity typu: fotokomiks, pečení placků na lávovém kameni, lanové aktivity, lukostřelba, apod.


Noční výstup na Trúbu s prohlídkou
Účastnici budou mít možnost vystoupat na Štramberskou Trúbu a zažít úžasný pohled na noční Štramberk a okolí. Následně si budou moci opéct špekáčky na mobilním ohništi a posedět u ohně.


Projekt na záchranu opeřeného štramberáka
Tvořivá aktivita. Účastníci mají za úkol z daného materiálu vytvořit prostředek, který štramberáka bezpečně snese na zem, aniž by se poškodil.
Aktivity typu: projekt Vajíčko
Tábor U Kateřiny Štramberk, z.s.  |  Libotín 979 
742 66 Štramberk  |  IČ: 02216019