Domů   RSS   Registrace   '); document.write(' '); document.write('A'); document.write(' '); document.write('A'); document.write(' ');

INFORMACE PRO RODIČE | Komentované prohlídky Štramberka

PROHLÍDKY ŠTRAMBERKA S PRŮVODCEM  mobil: +420 604 274 669  +420 604 274 669

Nacházíte se zde: www.stramberskepikanterie.cz  » U KATEŘINY  » INFORMACE PRO RODIČE

INFORMACE PRO RODIČE

 

Návštěvy rodičů na táboře 

Prosíme, nejezděte. Pouze v naléhavých rodinných případech a po dohodě s vedoucím.

Spoustě dětí se po příjezdu na tábor stýská a vedoucí mají hodně práce s tím, aby dětem od stesku pomocí různých táborových činností pomohli. Většina dětí stesk překoná a tábor si začne užívat, ale mnozí si jej užívají pouze do chvíle, než se v táboře objeví jejich rodiče. Pak začne stesk nanovo.
Návštěvy rodičů prožívají špatně i děti, za kterými nikdo nepřijede (ne, že by nechtěl, ale třeba to povinnosti nebo možnosti nedovolí nebo taky přesně z toho důvodů – aby po jejich odjezdu dítě netesknilo).
Moc Vás prosíme, abyste tábor nechali dětem. Ony to bez Vás ty dva týdny zvládnou. Daleko větší radost budou mít z pohledu, dopisu či balíčku, který jim dorazí poštou.

 

Ubytování v chatkách

Budeme brát ohled pouze na jedno první jméno, které v přihlášce uvedete, ke společnému ubytování. 

Kapacita tábora je omezená a rozdělování podle všech požadavků nám působí velké problémy. Běžně se stává, že děti ani neví, že mají od rodičů požadavek na ubytování s někým konkrétním a nejhorší konflikty bývají se spoluubytovanými sourozenci. 

Tábor by přeci měl být o nových přátelstvích a děti by měly poznat jiné kamarády než ty, se kterými tráví čas během celého roku.

Společné ubytování není a ani nemůže být podmínkou pro účast na táboře. Prosíme vás tedy, abyste respektovali rozhodnutí vedoucích o rozdělení chatek a oddílů a své požadavky si nevynucovali. 

 

Zásoba vlastní vody

Na táboře je zajištěn pravidelný pitný režim a ději mají možnost se kdykoli napít. Není tedy důvod již tak malý prostor chatek dětem zmenšovat zásobami balené vody. Stává se nám, že na chatce jsou skladovány i čtyři balení s vodami a věřte, že na úbytku volného místa je to opravdu znát. 

Pokud dítě z nějakého důvodu nechce námi připravované pití, řešením může být sáček s rozpustným nápojem, který si do vlastní lahve připraví s čerstvou vodou z kohoutku.

Týden odstátá teplá minerálka či přeslazené barevné limonády z vyhřáté chatky z plastu taky nejsou nejzdravější volba.

Nejlépe zažene žízeň čerstvá čistá voda z kohoutku. 

 

Největší problém - mobilní telefon

Největším problémem na dnešních táborech jsou bezesporu mobilní telefony. Přítomnost mobilního telefonu odtrhuje pozornost dětí od táborových činností a narušuje tak průběh tábora. Tábor je přece o kamarádech, přírodě a nových zážitcích a né tom, kolik fotek a příspěvků nasdílím na facebook.

Především menší děti pak mají tendenci neustále volat domů s každou maličkostí a nevžijí se naplno do táborového života. Rodiče pak ví o problému třeba i dříve než samotný vedoucí a na dálku se snaží řešit v podstatě banální problém. 

Děti to 2 týdny bez mobilu vydrží. V případě vašich starostí máte možnost volat konkrétnímu oddílovému vedoucímu, který je s dětmi každý den a ví, co se na táboře děje. V případě problémů budeme volat my vám. 

 

Fotky z průběhu tábora jsou denně přidávány na webové stránky novos.rajce.idnes.cz. Z pohodlí domovat tak můžete sledovat, co se u nás děje, jak se dětem vede a v houfu dětí hledat právě to svoje. K dispozici máte i web kamery na těchto stránkách.  

 

Každý turnus je organizován v nějakém tématu, ať už jsou pohádkové bytosti, zvířátka nebo bojovná témata. Každé dítě si může vytvořit a přivést s sebou jednoduchý kostým k tématu turnusu a pomoci tak dotvořit celkovou atmosféru. 

 

Na táboře funguje malý obchůdek, který je otevřen hodinu po obědě a hodinu po večeři. Děti mají možnost si koupit drobné sladkosti či nanuky, ale i upomínkové předměty nebo pohled a známku. 

 

 

Děkuji všem, kteří jste informace dočetli až tady do konce. 

 

Užijte si ty 2 týdny bez dětí, doma je budete mít zase 352 dní (až do dalšího tábora) :)

Přenechejte nám starost o děti, nechejte je, ať si užijí tábor bez vašich zásahů, odpočinou si od svého přirozeného prostředí, školy, povinností a starostí. 

Poznají nové kamarády, naučí se nové věci a domů si odvezou hromadu zážitků.

 Štramberské pikanterie / prohlídky Štramberka s průvodcem


Tábor U Kateřiny Štramberk, z.s.

Libotín 979
742 66 Štramberk
IČ: 02216019


rezervace: ukateriny@novos.cz  Facebook  instagram  Youtube  mobil: +420 604 274 669  Libotín 979, ŠTRAMBERK


PROHLÍDKY A NAŠE SLUŽBY


REZERVACE


FOTOGALERIE


O NÁS  |  GDPR


KONTAKTY


CAMP U KATEŘINY


  

 
 

Tento projekt je spolufinancován dotací 
z rozpočtu
Moravskoslezského kraje

 

 Spolupracujeme se sportovním klubem  Štramberk  http://skstramberk.cz/

Beskydy Card Turistická oblast - Beskydy Valašsko Lašská brána Beskyd

 


Držitel ocenění "Nejlepší turistický produkt v Beskydech" v roce 2018